Noslēdzies stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis 2023” fināls Rīgā

Sestdien, 1. aprīlī – Smieklu dienā – Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis 2023“ fināls. Tajā Saldus novadu pārstāvēja 5 dalībnieki (pusfināla uzvarētāji) no Ezeres pamatskolas, folkloras kopas „Kamolītis”.
Kopā 45 konkursa dalībnieki izstāstīja 470 anekdotes. Žūrija ļoti precīzi vērtēja dikciju, lai izstāstītā anekdote būtu smieklīga, ko, savukārt, vērtēja pēc skatītāju reakcijas – tie smejas vai nē. Vēl viens svarīgs nosacījums bija, ka anekdotes nedrīkstēja atkārtoties.
Interesanti un neierasti, bet Smieklu dienai piederīgi bija žūrijas komisijas vērtēšanas instrumenti – pūpolu pušķi un zaru saišķi. Ja dalībnieks tika atzinīgi novērtēts – tika rādīts pūpolu pušķis, ja skatītāji zālē netika sasmīdināti vai anekdote atkārtojās, tad tika rādīts zaru saišķis un dalībnieks no turpmākās cīņas izstājās.
Lepojamies ar mūsējo rezultātiem:
  • Gabriels Bahs – DIŽAIS SMĪDINĀTĀJS /Ezeres pamatskola, 2.klase/
  • Jurģis Žaļims – DIŽAIS SMĪDINĀTĀJS /Ezeres pamatskola, 7.klase/
  • Niks Virkavs – LIELAIS SMĪDINĀTĀJS /Ezeres pamatskola, 9.klase/
  • Aleks Pļuskis – LIELAIS SMĪDINĀTĀJS /Ezeres pamatskola, 4.klase/
  • Mārcis Branks – MAZAIS SMĪDINĀTĀJS /Ezeres pamatskola, 6.klase/
Kokurss bija laba pieredze dalībniekiem, jo, kā paši atzina, šī nebija viegla, bet vērtīga pieredze! Novēlam neapstāties un nākamgad atkal startēt ar jauniem anekdošu krājumiem! Priecājamies un lepojamies!
Liels paldies skolotājai Rutai Arnei par ieguldīto darbu dalībnieku sagatavošanā, nesavtīgu darbu tradicionālās stāstīšanas prasmju attīstīšanā un kopšanā.