31.maijā notikusi “Saldus novada jauniešu diena 2023”

Saldus novada jaunieši un jaunatnes darbinieki pulcējās Saldus BJC, piedalījās dažādās aktivitātēs, iepazina viens otru, sadarbojās, uzzināja un izteica viedokli, iedvesmojās, guva pozitīvas emocijas un jaudīgi svinēja vasaras sākumu!

Saldus novada jauniešus ar mācību gada noslēgumu sveica Saldus novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, sociālajā un kultūras jomā Inta Vanaga, Izglītības pārvaldes vadītāja Saulcerīte Levica, Saldus BJC direktore Dace Vaļko!

Saldus novada jauniešu dienas atklāšanā visus kārtīgi izkustināja, dienai iesildīja veselības sporta speciāliste un fitnesa trenere Evija Lasmane! Tad jaunieši devās uzdevumu trasītē, bet jaunatnes darbiniekiem notika RADNĪCA – Ziepju gatavošanas meistarklase, ko vadīja Helēna Šaule, jauniete no uzņēmuma “Helēnas dārzs”.

Superuzlādi jauniešiem sniedza pasākumu vadītājs un improvizācijas teātra aktieris, personība, kas darbojas dažādās jomās – Rihards Sniegs, viņš vadīja arī vienu uzdevumu uzdevumu trasītē.

Pasākuma kulminācija noteikti bija SAMANTAS TĪNAS iedvesmas saruna, tā, patiesi, iedvesmoja uzdrīkstēties, darīt un izmantot iespējas, tiekties pēc saviem sapņiem un jaunu virsotņu sasniegšanas, protams, ļāva iepazīt Samantu un viņas karjeras ceļu! Samanta izpildīja arī dažas no savām dziesmām – ikvienam bija iespēja dzīvajā dzirdēt Samantas balss spēku, taču viena no dziesmām izskanēja īpašāk!

Samantas iniciatīva bija ļaut Saldus novada jaunietim spēlēt pavadījumu kādai no dziesmām, sadarbībā ar Saldus Mūzikas skolas direktoru Mārtiņu Bērtuli, šāda iespēja tika dota Saldus Mūzikas skolas audzēknim, Brocēnu vidusskolas 8.klases skolēnam Jēkabam Kudiņam! Saldus novada jauniešu dienā viņš kāpa uz skatuves un kopā ar Samantu izpildīja dziesmu “Mēs vairs nē” – duets skanēja lieliski! Jēkab, mēs ar Tevi lepojamies!

Pasākuma noslēgumā kārtīgu ballīti nodrošināja DJ Matīss Mirbahs, ikvienam bija iespēja uztaisīt video 360 grādu kamerā kā atmiņu no Saldus novada jauniešu dienas!

Jauniešu pasākums nav iedomājams bez jauniešu līdzdalības – Saldus novada jauniešu dienu vadīja vienmēr pozitīvie, enerģiskie jaunieši – perfektais duets – Agneta Ekmane un Gvido Mēteris! Jauniešu dienas norisē palīdzēja arī Evelīna Legeza, Arta Šteina, Alise Vasiļevska, Laura Grīntāle, Madara Zadovska, skaistas bildes uzņēma Sintija Mazdrevica.

PALDIES Saldus novada jauniešu dienas atbalstītājiem: Izdevējs SEIK, Druvas saldējums, Cofeeshop TASE, Cannelle Bakery, IPLIK Dizains, Sportive Aqua, Krasta puse, Wakepark Saldus, kas nodrošināja balvas jauniešu komandām, pateicības balvas viesiem u.c.

PALDIES Saldus Mūzikas skolas direktoram Mārtiņam Bērtulim par sadarbību, Evijai Lasmanei par atsaucību!

PALDIES visiem jauniešiem, kuri izvēlējās šo dienu iesākt kopā ar mums!

Pasākumu rīkoja Saldus Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības Saldus un Brocēnu jauniešu mājas, Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvaldes Jaunatnes lietu speciāliste.

Saldus novada jauniešu dienas uzdevumu trasīte komandām bija projekta “Darbs ar jaunatni Saldus novadā – Nākamais solis” aktivitāte. Tās ietvaros jaunieši, pildot dažādus uzdevumus, iepazina dažādas iestādes, NVO un personības, kas darbojas Saldus novadā, uzzināja par šobrīd pieejamajiem pakalpojumiem un iespējām jauniešiem, izteica vēlmes un vajadzības, ko ir būtiski iekļaut jaunajā plānošanas dokumentā.

Paldies visiem uzdevumu trasītes uzdevumu vadītājiem:

  • Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” pārstāvēm Antrai Jansonei un Evai Zagorskai;
  • Veselīga dzīvesveida piekritējam un deputātam Gatim Baumanim;
  • Saldus novada pašvaldības komunikācijas speciālistei sadarbības/attīstības jautājumos Ilzei Tomanovičai – Baronei;
  • Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra pārstāvēm Undīnei Vanagai un Kristai Rozenbergai;
  • Nodarbinātības Valsts aģentūras karjeras konsultantei Ingai Kaļmukai;
  • Saldus BJC pārstāvēm Lienei Zeiliņai un Laimai Tiļļai;
  • Nevalstiskās organizācijas “Multimediju studija Frekvence” jauniešiem Robertam Ķesberim, Danielam Saripo, Montai Monvidai, Karīnai Kahamovai, Aleksai Ēķupei un vadītājai Gintai Ozoliņai;
  • Saldus novada pašvaldības “Medusmaize” stipendiātei Ievai Andersonei;
  • Jauniešiem Evelīnai Kronberai un Kristiānam Priedītim – topošās Saldus novada jauniešu domes virzītājspēkiem.

Arī jaunatnes lietu koordinatori pagastos diskutēja, izteica savus ierosinājumus darba ar jaunatni attīstībai Saldus novadā un plānošanas dokumentam.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Foto: Sintija Mazdrevica