Aprīlī notikusi Saldus novada Jauniešu diena 2024

6.aprīlis – Saldus novada JAUNIEŠU DIENA 2024!

Šī Jauniešu diena nedaudz atšķīrās no citām, jo pasākumā piedalījās ne tikai Saldus novada jaunieši, bet arī mūsu draugi, jaunieši no Kuldīgas Jauniešu māja, Vārmes pagasta JIC “Čiekurs”, Skrundas, kā arī – pirmo gadu pasākuma dalībniekiem bija jāsagatavo mājasdarbs un tas jāprezentē pasākuma laikā. Viss jaunais lieliski papildināja Jauniešu dienu!

Pasākumu, kārtīgi iekustinot dalībniekus, enerģiski atklāja pasākumu vadītājs Jānis Bukšs. Tad jaunieši dalījās jauktās komandās un devās fotoorientēšanās trasītē pa Saldu.

Bet jaunatnes bosi – pavadošie pieaugušie (jaunatnes darbinieki, jaunatnes darbā iesaistītie, skolotāji), savstarpēji iepazinās un saliedējās Arvita Blūma vadībā, kā arī, pavisam negaidot, saņēma uzdevumu apvienoties komandā un izveidot popielas priekšnesumu.

Turpinājumā – iedvesmas saruna ar mūziķi Miku Dukuru. Tā bija iespēja iepazīt Mika personību, nodarbošanos, saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem, kā arī dzirdēt Mika Dukura dziedājumu dzīvajā.

Viens no satraucošākajiem brīžiem noteikti bija sagatavoto mājasdarbu (popielas priekšnesumu) prezentācijas! Saldus novada Jauniešu dienas POPIELĀ uzstājās tādi mākslinieki kā Queen (Pampāļi), Pirmais Kurss (Kuldīgas jauniešu māja), ABBA (Rubaks), Olas (Jēlie skrējēji), Citi zēni (Saldus meitēni), Nirvana (Origo bērni), Ozols (Fantastiskais piecinieks), Verka Serdučka (Kalnu jaunieši), kā arī Bermudu divstūris x Apvadceļš (Jaunatnes bosi).

Popielu vadīja Saldus novada Jauniešu domes priekšsēdētājs Kristiāns Priedītis un priekšsēdētāja vietniece Elīza Ipoļitova, bet popielas priekšnesumus vērtēja Jauniešu domes jaunieši , kuri bija iejutušies tādos tēlos kā Magone Burka (Simona Valtere), Prusax (Agneta Ekmane), Saimons Kauels (Gvido Mēteris). Popielu, ar nelielu deju, atklāja Rēzija Romanovska.

Jauniešu dienu noslēdza jaudīga ballīte ar DJ PARTYHARDY! Visas dienas garumā jaunieši bija kustībā, bet šķiet – enerģija nepazuda ne mirkli! Jauniešu dienas mērķis bija sniegt iespēju ikvienam dalībniekam satikt un iepazīt jaunus cilvēkus, iedvesmoties, interesanti pavadīt laiku un uzlādēties ar daudz pozitīvām emocijām!

Jaunieši ir enerģija, paldies visiem enerģiskajiem Jauniešu dienas dalībniekiem, visiem, kā arī Saldus novada Jauniešu domes un Jauniešu māju jauniešiem, kuri pielika roku, lai pasākums varētu notikt!

Paldies, Brocēnu Kultūras centram par tērpiem, lai jaunatnes bosi labāk varētu sagatavot popielas priekšnesumu, Coffee shop TASE par uzdevumu fotoorientēšanās trasītē, atbalstītājiem – Sweet City Chocolate un Stender’s pica Saldus par pateicības balvām žūrijai un popielas uzvarētājiem.

Saldus novada Jauniešu dienas POPIELAS godalgotās vietas:

  1. Kalnu jaunieši
  2. Kuldīgas jauniešu māja
  3. Pampāļi

Skatītāju simpātija: komanda no Saldus “Origo bērni”

Saldus novada Jauniešu dienu 2024 rīkoja Saldus un Brocēnu jauniešu mājas, jaunatnes lietu speciāliste, Saldus novada jauniešu dome , sadarbībā ar Saldus BJC.