Pulciņu apraksti

Saldus Bērnu un jaunatnes centrs piedāvā sekojošus pulciņus:

Skatuves studija
Pedagogs – Edīte Grigaiteattēlā Edīte Grigaite
Mērķgrupa – 2 grupas -no 7 g.v. (bez priekšzināšanām);
(ar priekšzināšanām)
Pulciņā aicināti skolēni un jaunieši, kuri vēlas pilnveidot savas komunikācijas un publiskas uzstāšanās, runas prasmes.
Ko darīsim – Nodarbībās praktizēsim dažādus runas uzlabošanas vingrinājumus, mācīsimies sevi prezentēt, pieņemt un justies pārliecinoši. Organizēsim un vadīsim pasākumus. Piedalīsimies dažādos ar runu saistītos konkursos. Kopā smiesimies, priecāsimies, atpūtīsimies.

Moto pulciņš
Pedagogs – Uģis Kleščovs
Telpa– garāža (BJC sētā)
attēlā Uģis KleščovsMērķgrupa – Bērni un jaunieši no 7 līdz 18 g.v.
Vienīgais, Latvijā esošais, moto pulciņš, kurā darbojas bērni un jaunieši, kuriem ir tuvs motosports. Šajā pulciņā puikas iemācās braukt ar motocikliem un izprast, kas ir motokross kopumā. Apgūst braukšanas iemaņas un tehnikas uzbūvi – no kā tā sastāv, kā to pēc treniņiem pareizi kopt un sagatavot nākamai braukšanai. Ar pulciņa un treneru palīdzību puikas sāk sevi pierādīt sacensībās Latvijā un tiecas uz augstākiem mērķiem un pakāpieniem uz goda pjedestāla.
Automodelisms
Pedagogs  – Ivars Kronbergs
Telpa – JIC “Šķūnis”
Mērķgrupa –  No 12 g.v.
Bērni mācās konstruēšanu ar mehāniskām un elektriskām niansēm. Pulciņš „Trases automodelisms” attīsta bērnu tehnisko domāšanu un, ar spēles palīdzību, rada interesi par tehniskām lietām. Apgūstam modeļu būvēšanu, braukšanu. Braucam uz sacensībām pa Kurzemi,Zemgali. Pēc sacensībām kultūras pasākumi.

Sporta dejas
Pedagogs  – Aleksandrs Aļošins
Telpa – BJC mazā zāle/ lielā zāleattēlā Aleksandrs Aļošins
Mērķgrupas – 5 – 15 g.v.
Mācamies kustību pamatus dejām – Lēnais Valsis, Ča-ča-ča, Kviksteps, Dzaivs, Samba, Tango, Vīnes valsis u.c., kā arī attīstām deju līdz skaistumam un elegancei. Piedalāmies pēc izvēles koncertos, sacensībās, festivālos gan Latvijā, gan arī ārzemēs.
Nodarbībās ir iespēja attīstīt:
* stāju; * kustību koordināciju un koncentrēšanās spējas; * ritma izjūtu; * disciplīnu;
* pareizu sadarbību puisim ar meiteni; * harmonisku un vispusīgi attīstītu personību;
* fizisko izturību un lokanību; * līdera dotības.
Ja meklējiet savam dēlam vai meitai īsto nodarbošanos, kura palīdzēs viņa attīstībai, un visai dzīvei dos labu pamatu, tad atvediet uz sporta deju nodarbībām!
SKAISTUMS IR VIENMĒR MODĒ!

Zīmētprieks
Pedagogs  – Inita Gočaattēlā Inita Goča
Telpa – BJC Zīmēšanas telpa
Mērķgrupa –   bērni no 5 g.v.
Pulciņā apgūst dažādas izpildījuma tehnikas. Saulainā, siltā laikā dodamies zīmēt brīvā dabā. Apmeklējam dažādas izstādes Saldū. Jāņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā mūs vienmēr gaida pedagoģe Sandra Leitholde ar savu neaizmirstamo nodarbību.

Keramika
Pedagogs  – Teodora Grinberga
Telpa – Keramikas telpaattēlā Teodora Grinberga
Mērķgrupa –    1.– 5. klase

Māls ir unikāls dabas materiāls, tas ir ekoloģiski tīrs, nekaitīgs videi un cilvēkiem. Māls ir piemērots materiāls, lai ar to varētu darboties bērni. Darbojoties ar mālu, tas attīsta radošo domāšanu, kā arī nostiprina plaukstu un pirkstu sīko muskulatūru – kas ir ļoti svarīgs priekšnoteikums prāta spēju un domāšanas attīstībai.
Māls attīsta iztēli un fantāziju, iedrošina ikvienu būt aktīvam un realizēt savas idejas, kā arī veido apzinīgu attieksmi pret darbu, gūst pozitīvas emocijas par paveikto.

Peldēšana
Attēlā Kristaps Vaģelis
Pedagogs  – Kristaps Vaģelis
Telpa – Saldus peldbaseins
Mērķgrupa –    Bērni no 7 g.v.
Peldēšanas pulciņš ir nepieciešams bērniem jau no 7 gadu vecuma. Nodarbojoties ar peldēšanu bērni izveidos savam ķermenim formu, gūs patīkamas fiziskās aktivitātes, nostiprinās pašapziņu, vieglāk varēs pārvarēt stresa situācijas, nodibinās jaunus kontaktus un iegūs jaunus draugus, kā arī veidos stiprāku ķermeni pret dažādām slimībām. Iespējas uz augstu sasniegumu sporta veidošanu.
Peldēšanas pulciņš palīdzēs bērniem justies droši ūdenī, samazinot šī brīža negadījumu skaitu.

Jauktais koris Ameno
Pedagogs  – Diāna Demitereattēlā Diāna Demitere
Telpa – Saldus Mūzikas skola
Mērķgrupa –    Bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 25 gadiem.

Mūsu koris ir viens no labākajiem jauniešu koriem Latvijā. Kolektīvā dzied ļoti draudzīgi un atsaucīgi jaunieši. Mēs apgūstam ļoti plašu un daudzveidīgu kora repertuāru, jo piedalāmies gan skolēnu, gan lielajos Dziesmusvētkos, gan arī dažādos koncertos. Esam sadraudzējušies ar Brocēnu, Dobeles, Kuldīgas, Bauskas un Rīgas Teikas vidusskolas jauniešu koriem. Mums ir profesionāls vokālais pedagogs, kurš iemācīs Tevi pareizi elpot un dziedāt

Ceļā uz anglisko
Pedagogs  – Kristīne Egle
Telpa – Karjeras centrs
Mērķgrupa –    skolas vecuma bērni un jaunieši
Tautas deju kolektīvs Meduslāse studija
Pedagogs  – S.Laure
Telpa – BJC Lielā zāle
Mērķgrupa -5.-9.klašu skolēni

  • Tautas deju kolektīvs “Meduslāse” studija
Jauniešu deju kolektīvs Meduslāse
Pedagogs  – Kristīne Šampiņa
Telpa – BJC Lielā zāleattēlā Kristīne Šampiņa
Mērķgrupa -8.-12.klašu skolēni

Laiki mainās, arī  JDK Meduslāse, šogad piedzīvos pārmaiņas, jo šogad dejosim dejas, kas pašiem tīk. Veidosim radoši bagātu kolektīvu, kas iepazīstas ar dažāda stila dejām, protams cieņā turēsim arī gados krāto  skatuves deju pieredzi. Aicinu pievienoties 8-12kl.  jauniešus , kuri vēlas gan izkustēties, gan radoši darboties kolektīva attīstībā

Skaitļu pasaulē
Pedagogs Inese Grebņeva

Vokālais ansamblis Notiņas
Pedagogs  – Olita Kleinbergaattēlā Olita Kleinberga
Telpa – BJC mūzikas kab. un mazā zāle
Mērķgrupas – bērni no 3 g.v.

Katru nodarbību sākam ar sasveicināšanās dziesmu.Ja bērni smaida man pretī,tad viss notiek.Tas ir forši. Strādājam  ar prieku un vienmēr jaunām dziesmām.Kopā apgūstam dziesmām vārdus,strādājam pie pareizas elpošanas dikcijas un ritmizējam. Dziedam arī solo un apgūstam prasmi dziedāt pie mikrofona.Galvenais,lai bērniem ir prieks dziedāt.

Tautas deju kolektīvs Sienāzītis
Pedagogs  – Kristīne Šampiņaattēlā Kristīne Šampiņa
Telpa – BJC mazā un lielā zāle
Mērķgrupa – bērni no 3 līdz 6 g.v.

Aicinu pašus mazākos dejot gribētājus pievienoties mūsu pulciņam. Dejosim, dziedāsim, sportosim, veidosim priekšnesumus un protams svinēsim, ko tieši? Nāc un paskaties.

Bērnu un jauniešu tautas mūzikas kapela STARI
attēlā Agrita PileniecePedagogs: Agrita Pileniece
Mērķauditorija: bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam
Latviešu tautas senās gudrības ir ļoti mūsdienīgas, jo balstītas dabā un laika ritējumā. Dziedot tautas dziesmas, spēlējot instrumentus, ejot rotaļās, dancojot dančus, ir vieglāk atraisīties un saprasties ar citiem, darboties kopā.  Mēs ieklausāmies sevī, esam priecīgi un laimīgi.
Raibie roku darbi
Pedagogs: Gaida Circene  attēlā Gaida Circene
Mērķauditorija:
bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam
Pulciņā  griežam,  līmējam, aužam, veidojam, šujam,  adām, tamborējam, svinam dažādus svētkus, gatavojam gardumus.
Izgatavojam raibi raibos roku darbus!
Vokālais ansamblis Marimbo
attēlā Zane KaunesePedagogs: Zane Kaunese
Mērķauditorija:bērni no 3 gadu vecuma
Ikkatram ir iespēja kļūt par mākslinieku!
Ansambļa nodarbībās kopīgi muzicēsim, dziedāsim, dejosim un spēlēsim. Mācīsimies gan latviešu tautasdziesmas, gan pavisam jaunas, vēl nedzirdētas dziesmas.

 

 

Dizaina, modes un mākslas pulciņš
Pedagogs: Agnija Jaunbrāleattēlā Agnija Jaunbrāle
Mērķauditorija: no 13 līdz 25 g.v.

Jauniešiem nodarbībās tiek dota iespēja apgūt tērpu modelēšanu, konstruēšanu un šūšanu ar šujmašīnu, kas veicināja viņu vēlēšanos ikdienā un svētkos darināt apģērbu sev pašam,  saviem draugiem un radiem.

Kartinga pulciņš

Vada: Uģis Kleščovs
Mērķauditorija: no 7 g.v.
Patīk tehnika un darboties komandā? Šī ir lieliska iespēja savu sapni realizēt! Pulciņā Tu varēsi pats modelēt, konstruēt, vingrināties dzinēja remontdarbos, apgūt tā uzbūves un darbības principus. Gūt praktiskās braukšanas iemaņas ar kartingu.

Teātra sports
Pedagogs  – Inguna Vēja
Telpa – JIC Šķūnis zāle
Mērķgrupa –   9.-12.klašu skolēniattēlā Inguna Vēja
Teātra sports ir improvizācijas teātra forma, kas atraisa spontanitāti, iztēli un atbrīvo ceļu uz radītspēju. Improvizācijas nodarbības sekmē pozitīvu saskarsmi un atvieglo visiem piemītošās bailes, ka „..uz mani skatās”.

Dalībnieki apgūst improvizācijas tehnikas, kas ietver dažādus noteikumus un apstākļus. Turnīrā komandas savā starpā sacenšas, izspēlējot ainas pēc skatītāju ierosinājumiem.

Robotika

attēlā Sarmīte Bendrāte

Pedagogs – Sarmīte Bendrāte

Mērķauditorija: no 6 līdz 12 g.

Konstruēsim, projektēsim, attīstīsim savu loģisko domāšanu programmējot “Wedo 2.0” robotiņus. Veidosim dažādas robotu programmas, lai roboti brauktu uz priekšu, atpakaļ, radītu brīdinājuma signālus.