Pulciņu apraksti

Saldus Bērnu un jaunatnes centrs 2021./2022.m.g piedāvā šādus pulciņus:

Skatuves studija
Pedagogs – Edīte Grigaiteattēlā Edīte Grigaite
Mērķgrupa – 2 grupas -no 7 g.v. (bez priekšzināšanām);
(ar priekšzināšanām)
Pulciņā aicināti skolēni un jaunieši, kuri vēlas pilnveidot savas komunikācijas un publiskas uzstāšanās, runas prasmes.
Ko darīsim – Nodarbībās praktizēsim dažādus runas uzlabošanas vingrinājumus, mācīsimies sevi prezentēt, pieņemt un justies pārliecinoši. Organizēsim un vadīsim pasākumus. Piedalīsimies dažādos ar runu saistītos konkursos. Kopā smiesimies, priecāsimies, atpūtīsimies.

Moto pulciņš
Pedagogs – Uģis Kleščovs
Telpa– garāža (BJC sētā)
attēlā Uģis KleščovsMērķgrupa – Bērni un jaunieši no 7 līdz 18 g.v.
Vienīgais, Latvijā esošais, moto pulciņš, kurā darbojas bērni un jaunieši, kuriem ir tuvs motosports. Šajā pulciņā puikas iemācās braukt ar motocikliem un izprast, kas ir motokross kopumā. Apgūst braukšanas iemaņas un tehnikas uzbūvi – no kā tā sastāv, kā to pēc treniņiem pareizi kopt un sagatavot nākamai braukšanai. Ar pulciņa un treneru palīdzību puikas sāk sevi pierādīt sacensībās Latvijā un tiecas uz augstākiem mērķiem un pakāpieniem uz goda pjedestāla.
Automodelisms
Pedagogs  – Ivars Kronbergs
Telpa – JIC “Šķūnis”
Mērķgrupa –  No 12 g.v.
Bērni mācās konstruēšanu ar mehāniskām un elektriskām niansēm. Pulciņš „Trases automodelisms” attīsta bērnu tehnisko domāšanu un, ar spēles palīdzību, rada interesi par tehniskām lietām. Apgūstam modeļu būvēšanu, braukšanu. Braucam uz sacensībām pa Kurzemi,Zemgali. Pēc sacensībām kultūras pasākumi.

Keramika
Pedagogs  – Teodora Grinberga
Telpa – Keramikas telpaattēlā Teodora Grinberga
Mērķgrupa –    1.– 5. klase

Māls ir unikāls dabas materiāls, tas ir ekoloģiski tīrs, nekaitīgs videi un cilvēkiem. Māls ir piemērots materiāls, lai ar to varētu darboties bērni. Darbojoties ar mālu, tas attīsta radošo domāšanu, kā arī nostiprina plaukstu un pirkstu sīko muskulatūru – kas ir ļoti svarīgs priekšnoteikums prāta spēju un domāšanas attīstībai.
Māls attīsta iztēli un fantāziju, iedrošina ikvienu būt aktīvam un realizēt savas idejas, kā arī veido apzinīgu attieksmi pret darbu, gūst pozitīvas emocijas par paveikto.

Peldēšana
Attēlā Kristaps Vaģelis
Pedagogs  – Kristaps Vaģelis
Telpa – Saldus peldbaseins
Mērķgrupa –    Bērni no 7 g.v.
Peldēšanas pulciņš ir nepieciešams bērniem jau no 7 gadu vecuma. Nodarbojoties ar peldēšanu bērni izveidos savam ķermenim formu, gūs patīkamas fiziskās aktivitātes, nostiprinās pašapziņu, vieglāk varēs pārvarēt stresa situācijas, nodibinās jaunus kontaktus un iegūs jaunus draugus, kā arī veidos stiprāku ķermeni pret dažādām slimībām. Iespējas uz augstu sasniegumu sporta veidošanu.
Peldēšanas pulciņš palīdzēs bērniem justies droši ūdenī, samazinot šī brīža negadījumu skaitu.

Jauktais koris Ameno
Pedagogs  – Diāna Demitereattēlā Diāna Demitere
Telpa – Saldus Mūzikas skola
Mērķgrupa –    Bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 25 gadiem.

Mūsu koris ir viens no labākajiem jauniešu koriem Latvijā. Kolektīvā dzied ļoti draudzīgi un atsaucīgi jaunieši. Mēs apgūstam ļoti plašu un daudzveidīgu kora repertuāru, jo piedalāmies gan skolēnu, gan lielajos Dziesmusvētkos, gan arī dažādos koncertos. Esam sadraudzējušies ar Brocēnu, Dobeles, Kuldīgas, Bauskas un Rīgas Teikas vidusskolas jauniešu koriem. Mums ir profesionāls vokālais pedagogs, kurš iemācīs Tevi pareizi elpot un dziedāt

Jauniešu deju kolektīvs Meduslāse studija
Pedagogs: Elza Hāzena
Mērķgrupa: 5.-9.klašu skolēni

Ko darīsim? Deju mēģinājumos apgūsim jaunas dejas, paplašināsim savas zināšanas, kā arī pavadīsim lietderīgi un radoši laiku kopā un priecāsimies par skaitiem dzīves mirkļiem!

Aicinām pievienoties mūsu bariņā 5.-9.klases jauniešus, kuriem deja ir sirdī, kuri  vēlās labi pavadīt brīvo laiku un būt daļa no JDK “MEDUSLĀSE” studijas!

Jauniešu deju kolektīvs Meduslāse
Pedagogs: Elza Hāzena
Mērķgrupa: 8.-12.klašu skolēni

Ko darīsim?  “Deja ir cilvēka prieka un dvēseles stāvokļa izpausme ar ķermenisko formu palīdzību!” Deju mēģinājumos apgūsim jaunas dejas, paplašināsim savas zināšanas, kā arī pavadīsim lietderīgi un radoši laiku kopā un priecāsimies par skaitiem dzīves mirkļiem!

Aicinām pievienoties mūsu bariņā 8.-12.klases jauniešus, kuriem deja ir sirdī, kuri  vēlās labi pavadīt brīvo laiku un būt daļa no JDK “MEDUSLĀSE” !

Skaitļu pasaulē
Pedagog:  Inese Grebņeva

Bērnu deju kolektīvs Sienāzītis
Pedagogs: Kristīne Treimaneattēlā Kristīne Šampiņa
Telpa – BJC mazā un lielā zāle
Mērķgrupa – bērni no 3 līdz 6 g.v.

Aicinu pašus mazākos dejot gribētājus pievienoties mūsu pulciņam. Dejosim, dziedāsim, sportosim, veidosim priekšnesumus un protams svinēsim, ko tieši? Nāc un paskaties.

Kombinētie rokdarbi Raibie roku darbi
Pedagogs: Gaida Circene  attēlā Gaida Circene
Mērķauditorija:
bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam
Pulciņā  griežam,  līmējam, aužam, veidojam, šujam,  adām, tamborējam, svinam dažādus svētkus, gatavojam gardumus.
Izgatavojam raibi raibos roku darbus!
Vokālais ansamblis Marimbo
attēlā Zane KaunesePedagogs: Zane Kaunese
Mērķauditorija:bērni no 3 gadu vecuma
Ikkatram ir iespēja kļūt par mākslinieku!
Ansambļa nodarbībās kopīgi muzicēsim, dziedāsim, dejosim un spēlēsim. Mācīsimies gan latviešu tautasdziesmas, gan pavisam jaunas, vēl nedzirdētas dziesmas.

 

 

Improvizācijas teātris
Pedagogs  – Inguna Vēja
Telpa – JIC Šķūnis zāle
Mērķgrupa –   9.-12.klašu skolēniattēlā Inguna Vēja
Teātra sports ir improvizācijas teātra forma, kas atraisa spontanitāti, iztēli un atbrīvo ceļu uz radītspēju. Improvizācijas nodarbības sekmē pozitīvu saskarsmi un atvieglo visiem piemītošās bailes, ka „..uz mani skatās”.

Dalībnieki apgūst improvizācijas tehnikas, kas ietver dažādus noteikumus un apstākļus. Turnīrā komandas savā starpā sacenšas, izspēlējot ainas pēc skatītāju ierosinājumiem.

Robotika

attēlā Sarmīte Bendrāte

Pedagogs – Sarmīte Bendrāte

Mērķauditorija: no 6 līdz 12 g.

Konstruēsim, projektēsim, attīstīsim savu loģisko domāšanu programmējot “Wedo 2.0” robotiņus. Veidosim dažādas robotu programmas, lai roboti brauktu uz priekšu, atpakaļ, radītu brīdinājuma signālus.

Mūsdienu deju grupa KENDI

Pedagogs: Kristīne Bērziņa

Mērķauditorija: bērniem vecumā no 8 līdz 13 gadiem.

Mūsdienu dejas ir nepārtraukts darbs ar savu ķermeni, savu fizisko dotību attīstību: spēka, lokanības, plastiskuma un izturības. Tā ir brīvo stilu neaptverams salikums.

Nodarbību laikā iepazīsim padziļinātāk mūsdienu dejas virzienu, attīstīsim ritma izjūtu un apgūsim dažādus deju soļus un horeogrāfijas!

Mediju pulciņš

Pedagogs: Laima Tiļļa

Mērķauditorija: 12-16 gadi

Nodarbību laikā – viss par un ap publicitāti, grafiskā dizaina platformas “Canva” iespējām, medijpratību, sociālajiem tīkliem, noderīgiem digitāliem rīkiem u.c.

Rīta nodarbības bērniem Mazie piedzīvojumi

Pedagogs: Sanita Žideļuna

Mērķauditorija: 2-4 gadi

Praktiskās mākslas pulciņš Pārvērtību māksla

Pedagogs: Liāna Didze-Samsonova

Mērķauditorija: 6-15 gadi

Mums apkārt ir tik daudz dažādu lietu, kuras var pārveidot skaistā un telpu rotājošā dekorā, rotas lietā un dāvanā, kas prasa vien darbošanās prieku. Tā dodam jaunu izskatu šķietami nevajadzīgiem nieciņiem. Pati daba ar savām veltēm aicina radīt mākslas darbus. Vēl tikai mazliet krāsainu otas triepienu, tad pacietību un telpai ir pavisam cits dizains.

Ir iespēja gleznot, zīmēt, līmēt un izmantot dabā atrastos materiālus, arī tos kuri vairs nav vajadzīgi un tiek izmesti. Veidot kompozīciju un savu dizainu.

Vispārējā fiziskā sagatavotība

Pedagogs: Ansis Pūce

Mērķauditorija: 7-15 gadi